Austrijanci zakupili halu, 100 radnih mesta

NOVI SAD – Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, zajedno je sa savetnicom gradonačelnika za implementaciju strateških projekata prof. dr Marijanom Dukić-Mijatović, prisustvovao potpisivanju Ugovora o zakupu hale na Rimskim šančevima. Ugovor su potpisali direktor JP ”Poslovni prostor” Zoran Jovčić i zamenik direktora kompanije “Vossloh Kiepe Austria” Mihael Fladorfer.

“Tri godine su trajali intenzivni razgovori između kompanije “Vossloh Kiepe” i Grada Novog Sada o dolasku tog investitora, a to je dokaz da se investicije ne mogu lako i brzo dovesti u neko mesto. Dovođenje investitora i otvaranje novih radnih mesta jeste dugotrajan proces kroz konstantan rad, uz nimalo jednostavne pregovore. Drago mi je što austrijska kompanija dolazi u naš grad, a posebno mi je drago što se isplatilo ulaganje iz budžeta grada za izgradnju multifunkcionalne hale na Rimskim šančevima, odnosno što je od danas JP “Poslovni prostor” iznajmilo svoju najveću multifunkcionalnu halu veličine 5.000 m2. To su novi, direktni prihodi za budžet Grada od zakupnine i naravno novi prihodi od poreza na zarade. Raduje nas što je ova kompanija najavila da će najveći deo njihovih kooperanata biti iz Srbije, jer će to imati širi uticaj na razvoj domaćih kompanija. Niko ne može da ospori činjenicu da u Novi Sad dolaze investitori i da nam se drastično na bolje promenila investiciona klima, i zato je veoma bitno da nastavimo ofanzivnu politiku ka investitorima i ističemo naš grad kao dobro okruženje za investitore. Cilj nam je da se otvaraju nova radna mesta u realnom privrednom sektoru, koja mogu da utiču na bolju ekonomsku situaciju u gradu. Kada imate privatne kompanije koje dobro posluju i plaćaju poreze, onda se budžet bolje puni i sređuju se mnogobrojni problemi u gradu, ulaže se u infrastrukturu, sport, kulturu i druge oblasti”, rekao je gradonačelnik i čestitao obema kompanijama na sklopljenom ugovoru.

RTV

Ostali članci

Ostavite odgovor

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *