Srbija prvak sveta, pali Amerikanci

GVANŽU – Reprezentacija Srbije u basketu 3×3 pobedila je najbolje igrače Sjedinjenih američkih država u finalu Svetskog prvenstva u kineskom Gvanžuu rezultatom 21:16. Srbija je u polufinalu, posle velike borbe, savladala selekciju Španije 17:13, a prethodno u četvrtfinalu savladala Holandiju 22:10.

“Amerikanci su veoma dobar tim. Da smo protiv njih igrali jedan na jedan izgubili bismo. Ali mi igramo sjajno kao tim”, rekao je posle meča Dušan Domović Bulut koji je izabran i za MVP turnira.

Srpski tim, koji čine Dušan Domović-Bulut, Đorđe Majstorović, Marko Ždero i Marko Savić do finala je stigao bez poraza, sa ukupno šest pobeda.

Prethodno, u grupnoj fazi Srbija je savladala Italiju 16:13, Novi Zeland 20:17, Katar 21:16 i Rusiju 21:14. U meču za treće mesto Slovenci su savladali Špance. Zlatnu medalju ženskoj konkurenciji osvojile su košarkašice Češke Repubike.