NOVI SAD – Repertoar Srpskog narodnog pozorišta za maj:

ČETVRTAK 3. LIFT – SLOBODAN ŠOU Jelena Bogavac „Pera Dobrinović“ 19.30
Režija: Nenad Todorović NP Priština, Gračanica

ILUSTROVANA ENCIKLOPEDIJA NESTAJANJA B. Knežević Kamerna 20.30

PETAK 4. FORTINBRAS SE NAPIO J. Glovacki Kamerna 20.30

SUBOTA 5. TRAVIJATA opera, Đ. Verdi Dirigent: Alesandro Beninji (Italija) „Jovan Đorđević“ 19.00

VIOLINISTA NA KROVU DŽ. Stejn – DŽ. Bok „Pera Dobrinović“ 19.30

PONEDELJAK 7. DŽANDRLJIV MUŽ komedija, J. S. Popović „Pera Dobrinović“ 19.30

POŽAR. LAUNDŽ / KONTRAST ili TAMO GDE SMO OSTALI Kamerna 20.30
M. Knežević i M. Miljković

UTORAK 8. PINOKIO balet, Nodar V. Čanba Dirigent: Aleksandar Kojić „Jovan Đorđević“ 19.00

NA DRINI ĆUPRIJA po motivima dela Ive Andrića „Pera Dobrinović“ 19.30

SIVI VRTOVI Režija: Ivana Janošev Savez dramskih umetnika Vojvodine Kamerna 20.30

SREDA 9. MALOGRAĐANSKA SVADBA B. Breht „Pera Dobrinović“ 19.30
Režija: Radoje Čupić Pozorište „Stevan Sremac“, Crvenka

AUTOBIOGRAFIJA B. Nušić Kamerna 20.30

ČETVRTAK 10. PINOKIO balet, Nodar V. Čanba „Jovan Đorđević“ 19.00

ANIKA I NJENA VREMENA Ana Đorđević „Pera Dobrinović“ 19.30

BILBORD M. Vukadinović Kamerna 21.00

PETAK 11. BALKANOPOLIS 2.0 Slobodan Trkulja & Balkanopolis
20 godina postojanja „Jovan Đorđević“ 20.00

TREĆE STANJE Stand up komedija Srđan Dinčić „Pera Dobrinović“ 20.00

SUBOTA 12. BALKANOPOLIS 2.0 Slobodan Trkulja & Balkanopolis
20 godina postojanja „Jovan Đorđević“ 20.00

GOVORNA MANA Goran Marković Režija: Petar Jovanović NP Subotica „Pera Dobrinović“ 19.30

NEDELJA 13. REČ PUTUJE muzički projekat Frana Peree, španskog kantautora i glumca „Jovan Đorđević“ 20.00

PONEDELJAK 14. ČAS ANATOMIJE po motivima dela Danila Kiša „Pera Dobrinović“ 19.30

NEBESKI ODRED Đ. Lebović i A. Obrenović Kamerna 19.00

UTORAK 15. LAŽA I PARALAŽA veselo pozorje, J. S. Popović „Pera Dobrinović“ 19.30

OTPOR L. Mekdugal Kamerna 20.30

SREDA 16. POP ĆIRA I POP SPIRA komična opera, D. Despić „Jovan Đorđević“ 19.00

GOSPOĐA MINISTARKA komedija, B. Nušić „Pera Dobrinović“ 19.30

ČETVRTAK 17. ĐUROLOGIJA monodrama Branko Đurić „Jovan Đorđević“ 20.00

OSTAVITE PORUKU ili BEGUNCI V. Ognjenović „Pera Dobrinović“ 19.30

PETAK 18. POP ĆIRA I POP SPIRA komična opera, D. Despić „Jovan Đorđević“ 19.00

UJEŽ komedija, B. Nušić „Pera Dobrinović“ 19.30

SUBOTA 19. DŽANDRLJIV MUŽ komedija, J. S. Popović „Pera Dobrinović“ 19.30

NEDELJA 20. BIG BEND GALA I ROK OPERA SPECIJAL
Dirigent: Fedor Vrtačnik „Jovan Đorđević“ 20.00

PONEDELJAK 21. RODOLJUPCI komedija, J. S. Popović „Pera Dobrinović“ 19.30

UTORAK 22. NA DRINI ĆUPRIJA po motivima dela Ive Andrića „Pera Dobrinović“ 19.30

CABAres CABArei životna komedija Zijah A. Sokolović Kamerna 20.30

SREDA 23. USPAVANA LEPOTICA balet, P. I. Čajkovski „Jovan Đorđević“ 19.00

„Glumac… je glumac… je glumac“ monodrama Zijah A. Sokolović Kamerna 21.30

ČETVRTAK 24. ČAROBNA FRULA opera za najmlađe, V. A. Mocart „Jovan Đorđević“ 16.00
18.00
MOĆNI RENDŽERI NE PLAČU Tijana Grumić premijera Kamerna 20.30
Režija: Tijana Vasić SNP i Sterijino pozorje

PETAK 25. MOĆNI RENDŽERI NE PLAČU T. Grumić Kamerna 20.30

ČETVRTAK 31. ILUSTROVANA ENCIKLOPEDIJA NESTAJANJA B. Knežević Kamerna 21.00
Izvođenje u okviru Sterijinog pozorja

Vaučeri po projektu unapređenja kulturnih aktivnosti studenata u akademskoj 2017/2018.

PREMIJERA

Četvrtak, 24. maja, Kamerna scena, 20.30
Tijana Grumić
Moćni rendžeri ne plaču
Savremena priča o odrastanju, o traganju za sopstvenim identitetom i životnim izborima dvoje mladih, njihovim međusobnim odnosima u komplikovanoj porodičnoj atmosferi…
Igraju: Mia Simonović, Nebojša Savić, Aleksandra Pleskonjić i Vukašin Ranđelović.
Repriza: 25. maja

u susret Sterijinom pozorju

7. i 19. maja scena „Pera Dobrinović“, 19.30 Džandrljiv muž
15. maja scena „Pera Dobrinović“, 19.30 Laža i paralaža
21. maja scena „Pera Dobrinović“, 19.30 Rodoljupci

FESTIVALI

63. Sterijino pozorje, 26. maja-3. juna
U SNP-u na scenama „Jovan Đorđević“ / VS, „Pera Dobrinović“ / MS i Kamerna / KS

26. maja, VS, 20.00 Svečano otvaranje Festivala
Beseda: Nebojša Bradić
Švajcarska, NP Banja Luka

27. maja, MS (I deo) i VS (II deo), 20.00
Carstvo nebesko – Epika balkanika, NP Beograd, Bitef teatar

28. maja, VS, 20.00
Jami distrikt, Bitef teatar…

29. maja, MS, 19.00 …I ostali, UK „Vuk St. Karadžić“ Beograd
VS, 21.00 Ljudi od voska, HNK Zagreb

30. maja, VS, 21.00
Utopljena duša, BDP

31. maja, KS, 21.00 van konkurencije
Ilustrovana enciklopedija nestajanja, SNP i Sterijino pozorje

1. juna, VS, 19.00 Ožalošćena porodica, Teatar „Fjodor Volkov“ Jaroslav
MS, 21.30 Črna mati zemla, Zagrebačko kazalište mladih

2. juna, VS, 19.00 Svedobro, NP Užice
MS, 21.00 Zid, jezero, SNG Ljubljana

3. juna, MS, 20.00 Proglašenje i uručenje Sterijinih nagrada
Ulica usamljenih automobila, NP Niš i Sterijino pozorje

GOSTOVANJA

3. maja, scena „Pera Dobrinović“, 19.30
Lift – Slobodan šou Jelena Bogavac
NP Priština, Gračanica
Komad kroz prizmu generacije „poslednjih beba devedesetih“ tumači socio-politički sadržaj devedesetih koji je uticao na živote njihovih roditelja…

12. maja, scena „Pera Dobrinović“, 19.30
Govorna mana Goran Marković,
NP Subotica
„Ljudi su sakriveni iza svojih maski kao iza nekog štita i samo u izuzetno retkim trenucima uklanjaju taj zaklon pokazujući šta stvarno osećaju. Sve ostalo vreme, svako od nas igra nekog drugog: ili predstavu o sebi, ili ono što misli da ljudi od njega očekuju da bude.“ G. Marković