NOVI SAD – Srpsko narodno pozorište ojbavilo je repertoar u aprilu.

 

 NEDELJA 1.  Koncert grupe GALIJA       40 godina plovidbe        „Jovan Đorđević“       20.00

                                               

UTORAK 3.   15. BFI       SIDNEJSKA KOMPANIJA IGRE | Australija „Jovan Đorđević“       20.00

                        Gnu, Gabrijela Nenkajvel; Svetlost mraka, Rafael Bonačela; Pun mesec, Čeng Cung Lijang

                                               

SREDA 4.       ILUSTROVANA ENCIKLOPEDIJA NESTAJANJA   B. Knežević         Kamerna          20.30

                                               

ČETVRTAK 5.           LABUDOVO JEZERO   balet,  P. I. Čajkovski                „Jovan Đorđević“       19.00

 

                        BILBORD   M. Vukadinović Kamerna          21.30

                                               

UTORAK 10. KONCERT „ROK OPERA“ repriza  

                        Novosadski Big Band / Hor i Orkestar Opere SNP-a            „Jovan Đorđević“       20.00

                                               

SREDA 11.     ILUSTROVANA ENCIKLOPEDIJA NESTAJANJA   B. Knežević                 Kamerna            20.30

                                               

ČETVRTAK 12.         RODOLJUPCI  komedija,   Jovan Sterija Popović              premijera           „Pera Dobrinović“            19.30

                        Režija: Radoje Čupić

                                               

PETAK 13.     RODOLJUPCI  komedija,   J. S. Popović     „Pera Dobrinović“      19.30

 

                        „Glumac… je glumac… je glumac“ monodrama  Zijah A. Sokolović Kamerna         21.00

                                               

SUBOTA 14.  MADAM BATERFLAJ   opera,  Đ. Pučini            „Jovan Đorđević“       19.00

                        Dirigent: Đanluka Marčano

 

                        NA DRINI ĆUPRIJA  po motivima dela Ive Andrića          „Pera Dobrinović“      19.30

                                               

NEDELJA 15.            Koncert ŽELJKA VASIĆA    Unplugged     Da pređemo na ti        „Jovan Đorđević“            20.00

                                               

PONEDELJAK 16.    BOGOJAVLJENSKA NOĆ   komedija,  V. Šekspir         „Pera Dobrinović“      19.30

 

                        AUTOBIOGRAFIJA   B. Nušić        Kamerna          20.30

                                               

UTORAK 17. MADAM BATERFLAJ   opera,  Đ. Pučini            „Jovan Đorđević“       19.00

                        Dirigent: Đanluka Marčano

 

                        ČAS ANATOMIJE   po motivima dela Danila Kiša          „Pera Dobrinović“      19.30

                                               

SREDA 18.     POP ĆIRA I POP SPIRA   romantična komedija,  Stevan Sremac   „Pera Dobrinović“      19.30

                        Režija: Jovica Pavić        Malo pozorište „Duško Radović“, Beograd

 

                        OTPOR   L. Mekdugal        Kamerna         20.30

                                               

                        NOMUS 2018.         Svečano otvaranje

ČETVRTAK 19.         Beogradska filharmonija i maestro Danijel Rajskin (Rusija)  „Jovan Đorđević“       20.00

                        Klavir: Aleksandar Gavriljuk (Ukrajina)

 

                        OSTAVITE PORUKU ili BEGUNCI           „Pera Dobrinović“       19.30

                        prema motivima romana B. Čičovačkog,  V. Ognjenović    

                                               

PETAK 20.     RODOLJUPCI  komedija,   J. S. Popović      „Pera Dobrinović“      19.30

 

                        POŽAR. LAUNDŽ / KONTRAST ili TAMO GDE SMO OSTALI       Kamerna          20.30

  1. Knežević i M. Miljković

                                               

SUBOTA 21.  DŽANDRLJIV MUŽ    komedija,  J. S. Popović      „Pera Dobrinović“      19.30

 

                        FORTINBRAS SE NAPIO   J. Glovacki              Kamerna          20.30

                                               

            NEDELJA 22.            Koncert NINE BADRIĆ       „Jovan Đorđević“       20.00

 

                        Koncert ansambla narodnih igara i pesama Srbije KOLO, Beograd               „Pera Dobrinović“            19.30

                                               

            PONEDELJAK 23.    LAŽA I PARALAŽA  veselo pozorje,   J. S. Popović          „Pera Dobrinović“            19.30

                                               

            UTORAK 24. UJEŽ   komedija,  B. Nušić    „Pera Dobrinović“      19.30

 

                        SIRENA I VIKTORIJA  komedija,  Aleksandar Galin        Kamerna          20.30

                        Režija: Radoslav Milenković       Ferzeng, Beograd

                                               

SREDA 25.     NA DRINI ĆUPRIJA  po motivima dela Ive Andrića          „Pera Dobrinović“      19.30

 

                        NOVI ŠEŠIR  po motivima dela Milovana Vitezovića         Kamerna          20.30

                        Adaptacija i režija: Slobodan Tornjanski       Tragos-teatar, Novi Sad

                                               

ČETVRTAK 26.         DUH KOJI HODA (PROMETEJEV PUT)   D. Dukovski           „Pera Dobrinović“            19.30

 

                        PRESREĆNI LJUDI   Režija i koncept: P. Štrbac            Kamerna          20.30

                                               

PETAK 27.     GOSPOĐA MINISTARKA    komedija,  B. Nušić           „Pera Dobrinović“      19.30

 

                        SIVI VRTOVI   zasnovano na dokumentarnom filmu braće Mejzls Kamerna          20.30

                        Režija: Ivana Janošev       Savez dramskih umetnika Vojvodine

                                               

                        Poruka za Svetski dan igre

SUBOTA 28.  PINOKIO  balet,   Nodar Viktorovič Čanba                  praizvedba  „Jovan Đorđević“       19.00

                        Po delu „Pinokijeve avanture“ K. Kolodija

                        Libreto i koreografija: Dragan Jerinkić; dirigent: Đanluka Marčano

 

                        CARSTVO MRAKA   Lav N. Tolstoj           „Pera Dobrinović“      19.30

                        Režija: Igor Vuk Torbica        Narodno pozorište, Beograd

                                               

NEDELJA 29.            NOMUS 2018.   Oxygène  ansambl udaraljki „Sudar Percussion“ (Hrvatska)          „Jovan Đorđević“        20.00

 

                        Serbian Fashion Week      zatvaranje 10. festivala       „Pera Dobrinović“      20.30

                                               

PONEDELJAK 30.    PINOKIO  balet,   Nodar V. Čanba           „Jovan Đorđević“       19.00

 

                        RODOLJUPCI  komedija,   J. S. Popović      „Pera Dobrinović“      19.30

 

                        OTPOR   L. Mekdugal            Kamerna         20.30

                                               

 

                         Predstave za koje važe vaučeri po projektu unapređenja

                              kulturnih aktivnosti studenata u akademskoj 2017/2018.

 

                        Srećni uskršnji praznici!

 

 

            U maju            5 / Travijata,  opera,   11 / Treće stanje,  stand up komedija Srđana Dinčića (gostovanje)

 

 

 

PREMIJERE

 

Četvrtak, 12. aprila, scena „Pera Dobrinović“, 19.30            

Jovan Sterija Popović

Rodoljupci komedija

Igraju: Milan Kovačević, Aleksandar Gajin, Marko Marković, Ivan Đurić, Milovan Filipović, Jovana Balašević,

Danica Grubački, Gordana Kamenarović i Radoje Čupić.

Reprize: 13, 20. i 30. aprila

 

 

Subota, 28. aprila, scena „Jovan Đorđević“, 19.00

 po delu „Pinokijeve avanture“ K. Kolodija, Nodar V. Čanba           praizvedba

Pinokio balet             

Baletska predstava o avanturama povodljivog drvenog lutka, koji lažno ubeđuje sebe da zna šta je najbolje, a zbog toga mnogo greši… Učestvuju: solisti i ansambl Baleta i Orkestar Opere SNP-a.

Repriza: 30. aprila

 

 

 

FESTIVALI

 

  1. Beogradski festival igre
  2. aprila, scena „Jovan Đorđević“, 20.00

Sidnejska kompanija igre: najpoznatiji australijski ansambl dolazi prvi put u naš region, sa sjajnim triptihom.

 

 

NOMUS 2018.

  1. aprila, scena „Jovan Đorđević“, 20.00

svečano otvaranje

Beogradska filharmonija i maestro Danijel Rajskin (Rusija), klavir: Aleksandar Gavriljuk (Ukrajina);

na programu: I. Stravinski, S. Rahmanjinov

  1. aprila, ansambl udaraljki Sudar Percussion (Hrvatska),

                        na programu Oxygène: kompozicije Žana Mišela Žara, 20.00

 

 

 

Prvi put u sezoni

  1. aprila

Scena „Jovan Đorđević“, 19.00

Madam Baterflaj   Đ. Pučini

Repriza: 17. aprila

 

 

 

 

GOSTOVANJA

 

  1. aprila, scena „Pera Dobrinović“, 19.30

Carstvo mraka

Lav N. Tolstoj, NP Beograd

Komad koji je mračniji od mraka u Tolstojevoj drami. Likovi, zatvoreni u svom svetu u bedi, siromaštvu i strahu, trpe zlo i čine ono što niko ne bi smeo da čini.

 

 

 

 

 

 

U GOSTIMA

  1. aprila, Anika i njena vremena 23. festival glumačkih svečanosti „Milivoje Živanović“, Požarevac
  2. aprila, Otpor Gradsko pozorište, Bečej
  3. aprila, Laža i paralaža NP Subotica
  4. aprila, Anika i njena vremena
  5. festival profesionalnih pozorišta

                        Vojvodine, NP „Toša Jovanović“ Zrenjanin