NOVI SAD – Zamenik gradonačelnika Novog Sada Srđan Kružević prisustvovao je svečanom otvaranju 8. Opens Youth Faira – Omladinskog sajma turizma, u Gradskoj kući. Kako je najavljeno, ovogodišnji program te manifestacije će biti raznovrstan, a preko 50 izlagača, među kojima su organizacije za mlade, udruženja iz sveta sporta, umetnosti, zabave, plesa, muzike, predstaviće turističku ponudu regiona.

“Opens Youth Fair predstavlja važan projekat za razvoj omladinske politike i omladinskog turizma Grada. Posebno bih želeo da zahvalim na podršci svim entuzijastima iz omladinskih organizacija i da izrazim zadovoljstvo što Grad u ovom projektu učestvuje sa EXIT timom, OPENS-om i Turističkom organizacijom Novog Sada. Kako kažu organizatori, ovogodišnji program će biti raznovrstan i preko 50 izlagača će predstaviti turističku ponudu regiona i mi im svima želimo dobrodošlicu u naš grad. Posebno je zanimljivo što je učesnik sajma i naš grad pobratim Nižnji Novgorod, što je još jedan vid zbližavanja naših gradova. Novi Sad je ove godine ponosni nosilac titule Omladinska prestonica Evrope, i za taj epitet imamo sve preduslove. Cilj ovog sajma jeste umrežavanje ponude omladinskog turizma iz raznih krajeva regiona kako bi se na što bolji način predstavile raznovrsne ponude, a ubrzo nakon završetka Sajma, posetioce će dočekati i EXIT 2019 gde će se zabava samo nastaviti”, rekao je Srđan Kružević poželevši gostima lep provod u Novom Sadu.

Tanjug/RTV