NOVI SAD – Nakon mesec i po dana virtuelnog muzeja, Galerija Matice srpske je otvorila vrata svojim posetiocima da uživaju u izložbama Inspirisani Italijom i Poklon-zbirci Dragiše Brašovana. U susret Međunarodnom danu muzeja, koji se obeležava 18. maja, u Galeriji će od 15. do 17. maja biti priređen program Oči u oči sa umetnošću.
U želji da posetiocima omoguće da u potpunosti dožive umetnost, kustosi i konzervatori Galerije održaće stručna tumačenja i vođenja kroz aktuelne izložbe i stalnu postavku.
“Kako je s jedne strane važno da budemo odgovorni prema zdravlju našeg društva, ali s druge strane da im omogućimo susret sa umetničkim delom oči u oči, program je predviđen za 5 ljudi i to u nekoliko termina tokom dana, saopštili su iz Galerije.
Tanjug