Kup Srbije: Vojvodina sigurna, veliki preokret Radnika protiv Kabela, Partizan bolji od Bačke

NOVI SAD – Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, nakon što su savladali niželigaša Jedinstvo iz Rumenke 2:0, dok je Radnik iz Surdulice slavio protiv Kabela u Novom Sadu rezultatom 4:3, nakon što je domaćin vodio 3:0. Fudbaleri Kabela ispustili su veliku šansu da pobede favorizovani Radnik iz Surdulice na stadionu pored novosadskog Štranda u šesnaestini finala Kupa Srbije.

Slobodan Novaković pogodio je mrežu Ranđelovića već u prvom minutu, a na isteku pola sata duplirao je prednost domaćih. Kada je Mesarović povisio na 3:0 u 36. minutu, iznenađujući trijumf Kabela bio je gotovo izvestan, ali je Pavlov sa bele tačke u finišu prvog dela vratio nadu gostima.

Ekipa iz Surdulice u potpunosti je dominirala u drugom poluvremenu. Spasić je u 54. minutu postigao drugi gol za plave, da bi Pavlov drugim pogotkom izjednačio 20 minuta pre kraja. Potpuni preokret dogodio se u 81. minutu kada je Jokić odlično reagovao posle kornera Subotića za konačnih 4:3 za Radnik.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa, pošto su danas savladali OFK Bačku 2:0 (1:0). Strelci za crno-bele bili su Lazar Pavlović u 8. i Takuma Asano u 75. minutu. Čukarički je pobedio u Novom Pazaru 3:1, a Voždovac je tek posle penala eliminisao Grafičar 2:2 – 4:2 penalima.