Zvezda preko Mege do pehara Kupa Koraća!

NOVI SAD – Crvena zvezda osvojila je Kup Radivoja Koraća. Crvena zvezda MTS je osvajač Triglav osiguranje Kupa Radivoj Korać 2021! Crveno-beli su u velikom finalu savladali ekipu Mega Sokerbeta i zasluženo podigli “Žućkovu levicu“.

Mega je otvorila meč trojkom Simonovića, isto je učinio i Petrušev, pa dodao i dvojku kao i Momirov, da bi posle četiri minuta igre bilo 12:2 za tim trenera Jovanovića. Zvezda je iskoristila nekoliko grešaka rivala da uzvrati i za samo tri minuta serijom 12:0, posle trojke Lazića i pet vezanih poena O’Brajanta, povela 14:12. Mega se brzo trgla, iskoristila par napada i na prvu pauzu otišla u plusu – 21:19.
Velika borba nastavila se i u drugom periodu igre, a posle trojke i polaganja odličnog Petruševa, Mega je u 14. minutu povela 28:23. Uzvratio je Lojd istom merom, sa pet vezanih poena, pa je minut kasnije ponovo bilo nerešeno – 28:28. Igralo dosta čvrsto, Mega je ponovo povela sa “plus pet“ minut i po pre poluvremena, ali je Lazić pogodio za tri, a onda Petrušev, pa je na poluvremenu bilo 40:36.

Bilo je mnogo promašaja na obe strane na početku treće četvrtine, ali su crveno-beli manje promašivali pa su serijom 7:0 posle trojke Lojda ponovo poveli u 24. minutu – 43:40. Mega je skoro pet minuta bila bez koša, a onda je konačno pogodio Smit. Na drugoj strani, Uskoković je ubacio trojku, pa dva penala Davidovac, onda Kuridža za tri… Ekipa trenera Radonjića na poslednju pauzu otišla sa 53:48.

Bolja je Zvezda bila u uvodnim momentima poslednje deonice, posle ukradene lopte i polaganja Simonovića došla je do – 55:48. Tepića i saigrače i dalje nije služio šut, da bi Davidovac trojkom doneo crveno-belima do tada najvećih „plus deset“ u 35. minutu – 62:52. Sigurniji i precizniji su bili igrači Zvezde, i O’Brajant je pogodio za tri (65:52), minuta kasnije još jednom sjajni Davidovac za dva… Pokušavala je Mega da se vrati u pravi ritam, a na dva i po minuta pre kraja bilo je nedostižnih 70:57. Vratio je nadu trojkom Petrušev (60:70), ali je posle faula u napadu Smita i poena O’Brajanta 1:47 pre poslednje sirene (72:60) bilo jasno da je Crvena zvezda MTS novi osvajač nacionalnog Kupa.