BEOGRAD – Pripadnici policije priveli su danas u Vučitrnu novinarku Tamaru Grujić, koja u južnoj srpskoj pokrajini realizuje epizode za emisiju “S Tamarom u akciji”, a ona je posle nekoliko sati puštena na slobodu, saopšteno je iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju. Direktor Kancelarije Petar Petković kazao je da je Grujićevu i članove njenog tima policija nekoliko sati držala u stanici, iako nisu počinili nikakvo krivično delo već su snimali nekoliko javnih lokacija za potrebe emisije.
Ističe da Grujić u saradnji sa Kancelarijom za KiM realizuje projekat obnove nekoliko kuća za socijalno ugrožene Srbe na KiM. U sklopu tih aktivnosti danas je želela da u Vučitrnu snimi Most braće Vojinovića i stari grad Kaljaju, međutim, policija ih je tom prilikom privela.
“Ovo je nastavak šikaniranja i maltretiranja novinara iz centralne Srbije kojima vlasti u Prištini mesecima onemogućavaju da rade svoj posao, braneći im ulaz, a sada su pribegli drastičnijim metodama i privođenju medijskih radnika”, naveo je Petković.
Tanjug
Foto: youtubescreenshot