Rukometaši Vojvodine bolji od Vardara

Novi Sad – Rukometaši Vojvodine lako su pobedili Vardar 33:24 u poslednjem meču grupne faze regionalne SEHA lige. Novosađane u osmini finala, naredne nedelje očekuje dvomeč sa slovačkim Tatranom iz Prešova.

Nakon trijumfa protiv ukrajinskog Motora iz Zaporožja, Vojvodina je pobedila još jednog učesnika Lige šampiona, Vardar.

RK Vojvodina

Dvostruki evropski prvak u Novi Sad je stigao bez reprezentativaca Makedonije, Hrvatske, Crne Gore i Poljske, dok su domaći odigrali bez Jovice Nikolića i trenera Borisa Rojevića koji su sa reprezentacijom Srbije u Grčkoj.

Vojvodina je od sredine drugog poluvremena u potpunosti kontrolisala dešavanja na terenu, zaustavili su Ruse Kalaraša i Dibirova, a raspoloženi golman Luka Arsenić je odbranama u nizu, omogućavao saigračima brze golove u kontrama.

Zahvaljujući odličnoj igri Branka Tomića, „crveno-beli“ su stekli 6 golova prednosti do poluvremena, a u nastavku su brzo stigli i do +9. Period dobre igre Vardara, kada su prepolovili zaostatak Novosađana nije dugo trajao, pa je pobeda Vojvodine mogla biti i izražena i dvocifrenom razlikom, da Dibirov nije postigao gol u poslednjoj sekundi meča, za konačnih 33:24.

Upravo je Rus bio najefikasniji igrač utakmice sa 9 golova, dva manje kod Vojvodine postigao je Branko Tomić. Uz njega, najzaslužniji za drugi trijumf Novosađana bio je sjajni golman, Luka Arsenić.

Vojvodinu naredne nedelje očekuje dvomeč osmine finala SEHA lige u Slovačkoj, sa Tatranom iz Prešova, dok će Vardar u prvoj eliminacionoj fazi igrati sa našim drugim predstavnikom, Metaloplastikom.