NOVI SAD – Jubilarni deseti međunarodni turnir “Serbian U17 & Youth International” završen je danas svečanom ceremonijom u sportskom centru “Slana bara”, tokom koje su dodeljena priznanja ovogodišnjeg turnira.

Priznanja najuspešnijim takmičarima uručila je predsedica Skupštine Grada Novog Sada Jelena Marinković Radomirović koja je poručila da je naš grad odavno izgradio i stekao reputaciju regionalnog sportskog centra.

“Novi Sad ima izuzetne uslove, prostore i kapacitete, što smo potvrdili organizovanjem i održavanjem mnogobrojnih sportskih manifestacija domaćeg i inostranog ranga, u svim kategorijama. To i ne treba da čudi, jer naš grad kao univerzitetski centar, kao privredni centar, kao nekadašnja Omladinska prestonica Evrope i aktuelna Evropska prestonica kulture, kao sportski centar, privlači ljude, mlade, sportiste i sportske organizacije da organizuju takmičenja i manifestacije baš kod nas”, kazala je predsednica gradskog parlamenta na svečanoj dodeli priznanja turnira.

RTV