BEOGRAD – Redovna isplata subvencija i viša otkupna cena sirovog mleka, prema oceni sekretara Udruženja za stočarstvo i preradu stočarskih proizvoda Privredne komore Srbije Nenada Budimovića, doprinele su stabilizaciji čitavog domaćeg tržišta. On je istakao da zahvaljujući ovim podsticajima tržište mleka već izvestan period funkcioniše potpuno normalno i da ne bi trebalo očekivati veće oscilacije kada je reč o snabdevenosti i cenama.
Ukazao je da je pomoć koja je upućena stočarima, pomogla da oni stabilizuju proizvodnju.
– Državna pomoć ogleda se u redovnim isplatama subvencija, dok su mlekare u Srbiji znatno podigle otkupnu cenu sirovog mleka. U tom prednjači kompanija Imlek, koja za litar mleka plaća više od prosečne cene mleka u Evropskoj uniji gde iznosi oko 0,57 evro centi.
Sekretar Udruženja za stočarstvo i preradu stočarskih proizvoda u Privrednoj komori Srbije Nenad Budimović smatra da mleko u prodavnicama neće biti skuplje jer je, kako kaže, stabilizovano tržište.