NOVI SAD – U okviru “Zlatnog septembra” – meseca podrške deci oboleloj od malignih bolesti, u dvadesetak gradova organizovana je prodajna izložba crteža koju su nacrtali školarci iz cele Srbije. Sav prihod biće namenjen rekonstrukciji nove Roditeljske kuće u Beogradu, za smeštaj dece kojima je dijagnostikovan rak i njihovim roditeljima. video icon
Svakog dana u Srbiji jedno dete oboli od karcinoma, a gotovo da ne prođe nijedna nedelja, a da ne pročitamo da je neko dete izgubilo bitku protiv te opake bolesti. U njihovoj svakodnevnoj borbi, svaki vid podrške im je dragocen, ili „zlata vredan“, kako je poručeno sa skupa u centru Novog Sada, gde je organizovana prodajna izložba crteža školaraca.
Kupovinom bilo kog crteža građani podržavaju projekat rekonstrukcije nove Roditeljske kuće u Beogradu za smeštaj i brigu o deci oboleloj od malignih bolesti i njihovim porodicama.
“Crteže su radili deca iz čitave Srbije iz osnovnih škola, mesecima su ih slali na Nurdor adresu. Mi smo to selektovali, sortirali, plastificirali, svaki ima dušu i svaki je poseban na svoj način“, saopštila je Joland Korora, predsednica udruženja “NURDOR”.
Prodajna izložba crteža samo je jedna u nizu akcija koje NURDOR realizuje u okviru „Zlatnog septembra“ – meseca podrške deci oboleloj od kancera.
“Ovom prilikom pozivam i naše sugrađane da nam se pridruže, da nam pomognu i da odu barem do Zavoda za transfuziju krvi i da daju pola litre svoje dragocene tečnosti, to je način da podržite, a za to vam ne treba ni puno vremena, ni novac, samo vam je potreban izgovor, a izgovora u NURDOR-u nema, kada se nešto zacrta to mora da se uradi“, dodala je Jolanda.
A volonteri i zaposleni u NURDOR-u imaju još mnogo zacrtanih ciljeva. Za dvadeset godina postojanja pružili su emotivnu, psihološku i materijalnu podršku velikom broju malih boraca iz cele zemlje, a unapređenje uslova njihovog lečenja biće im misija i u godinama koje slede.
RTV (Laura Vujković)
Foto: RTV